W niedzielę 9 grudnia w hali Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się pierwszy turniej charytatywny pod hasłem „Dzieci dzieciom”. Młodzi zawodnicy mieli okazję zebrać nowe zabawki dla dzieci z onkologii dziecięcej.

Niedzielna rywalizacja rozpoczęła się już o godzinie 08:30 i zakończyła przed 16:00. W zawodach wzięło udział czternaście drużyn, podzielonych na dwie grupy. Młodzi piłkarze z rocznika 2010 zamiast tradycyjnego wpisowego, musieli przynieść fabrycznie nową zabawkę, które następnie trafią na oddział onkologii dziecięcej szpitala przy ulicy Szpitalnej w Poznaniu.

Na trybunach pojawiła się spora grupa kibiców i rodziców, którzy oprócz dopingu mogli wziąć udział w konkursie, wygrywając m.in. koszulkę Lecha Poznań z podpisami zawodników, czy voucher na zwiedzanie stadionu z zawodnikiem Kolejorza.

Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna Akademii Reissa Dębiec, która w finale ograła Szkółkę Piłkarską Wichniarka. Na najniższym stopniu podium znalazł się Łucznik Strzelce Krajeńskie. Organizatorzy wybrali najlepszego zawodnika (Gerard Wierkiewicz – Reiss Dębiec), bramkarza (Kajetan Olszewski – Kotwica Kórnik), natomiast królem strzelców został Bartosz Lech z Łucznika Strzelce Krajeńskie.

Klasyfikacja końcowa:

1. Akademia Reissa Dębiec
2. Szkółka Wichniarka
3. Łucznik Strzelce Krajeńskie
4. Kotwica Kórnik
5. ZZW Poznań
6. Suchary Suchy Las I
7. Suchary Suchy Las II
8. Lecha Poznań FA I
9. KS Da Vinci
10. TPS Winogrady I
11. Lech Poznań FA II
12. Wielkopolska Akademia Piłkarska
13. Salos Poznań
14. TPS Winogrady II