Jerzy Brzęczek został oficjalnie zaprezentowany w roli nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Były kadrowicz swego czasu występował w jednym zespole z Marianem Toporskim – nowym szkoleniowcem Olimpii Poznań.

Przypomnijmy, że Marian Toporski miał okazję występować w ekstraklasowej Olimpii Poznań. Wówczas jego kolegami z zespołu byli między innymi Jerzy Brzęczek, czy Grzegorz Mielcarski. Teraz ten pierwszy objął stery selekcjonera reprezentacji Polski.

– Jako młody człowiek byłem w kadrze zespołu i uczestniczyłem w przygotowaniach do sezonu, treningach. Jednak trafiłem też na nieco niewdzięczny czas dla mnie, bo mieliśmy bardzo silny zespół, gdzie było się przebić bardzo trudno. Na mojej pozycji (środkowy pomocnik – przyp. red.) było bardzo ciężko rywalizować, między innymi z kapitanem młodzieżowej reprezentacji Polski. Jednak to był dla mnie czas nauki, czas zdobywania doświadczeń i na pewno fajne było to, że z wieloma zawodnikami, którzy zrobili ogromne kariery piłkarskie, miałem przyjemność grać i trenować – powiedział nam wczoraj trener Marian Toporski.

– Jerzy Brzęczek, Mirek Szymkowiak, ale obok nich byli tacy gracze jak Grzegorz Mielcarski, który zdobył srebro olimpijskie w Barcelonie, Krzysztof Sadzawicki. Mógłbym tak wymieniać długo. Była masa zawodników, którzy zaistnieli w lidze, grywali w reprezentacji – podsumował nowy szkoleniowiec Olimpijczyków.

Całą rozmowę z trenerem Marianem Toporskim możecie przeczytać TUTAJ.