Od nowego sezonu zajdzie sporo zmian w strukturach rozgrywek w Wielkopolsce. Wielkopolski ZPN wprowadza ligę międzyokręgową, ale również zmiany zajdą w poszczególnych klasach i ligach.
Wielkopolski ZPN wprowadził kilka zmian, które będą obowiązywały od nowego sezonu rozgrywek. Wiele z nich jest z zakresu organizacji meczu, jak między innymi dopuszczenie możliwości rozliczania delegacji sędziowskich za pomocą przelewów czy doprecyzowanie przepisów dotyczących sprawdzania tożsamości.

Jedną z najważniejszych zmian jakie wejdą od nowego sezonu jest wprowadzenie ligi międzyokręgowej rozdzielającą klasę okręgową od czwartej ligi. Równie ważnymi zmianami, o których koniecznym jest by poinformować wszystkich kibiców są takie aspekty jak możliwość dokonania sześciu zmian w meczach w klasie okręgowej.

Drugą bardzo ważną zmianą dla klubu jest zmiana przepisu dotycząca młodzieżowca w składzie. Dotychczas od a-klasy konieczne było wystawienie jednego “młodzika” w pierwszej jedenastce i ta liczba musiała zostać zachowana przez cały mecz. Od przyszłego sezonu przepis nie będzie obowiązywać, bo w A i klasie okręgowej nie będzie musiało być już młodzieżowca na placu gry, natomiast w lidze między okręgowej i czwartej, na placu gry będzie musiał znaleźć się jeden zawodnik urodzony w 1998 roku i młodszy.