Olimpia Poznań w spotkaniu 25. kolejki klasy A wygrała na wyjeździe 6-2 z zespołem Maratończyka Brzeźno.

Niedzielny mecz rozpoczął się znakomicie dla zawodników Olimpii Poznań. W 18. minucie Mateusz Pikul doskonałym podaniem uruchomił Krystiana Antczaka, ten zgrał piłkę do Dariusza Andrzejaka, a pomocnikowi nie pozostało nic innego jak pokonanie bramkarza. Po chwili było już 2-0 dla poznaniaków. Ponownie Pikul, który przerzucił ciężar gry na prawą stronę do Sebastiana Łuczaka, ten z pierwszej piłki odegrał do Krystiana Antczaka, który nie zwykł marnować takich okazji.

Nie minęło kilkadziesiąt sekund, a Olimpia Poznań prowadziła już różnicą trzech goli. Tym razem Łuczak zrewanżował się podaniem do Pikula, a ten pięknym strzałem w okienko pokonał Roberta Gauzę. Maratończyk odpowiedział w 34. minucie, a w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Damian Kotliński pokonując Kamila Lesińskiego. Tuż przed przerwą dał o sobie znać Filip Paszkiewicz. Skrzydłowy znakomitym trafieniem zmusił golkipera z Brzeźna do kapitulacji.

Po przerwie na gola musieliśmy poczekać do 72. minuty, a po centrze z rzutu rożnego celnym strzałem głową popisał się Artur Pelczyński. Po chwili odpowiedzieli poznaniacy, znakomicie do ofensywnej akcji włączył się Sebastian Łuczak i z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Dzieła zniszczenia dokonał Krystian Biskupski. Pomocnik bez najmniejszych problemów wykorzystał rzut karny.

MARATOŃCZYK BRZEŹNO 2-6 OLIMPIA POZNAŃ

Bramki: Kotliński 34′, Pelczyński 72′ (Maratończyk) – Andrzejak 18′, Antczak 32′, Pikul 33′, Paszkiewicz 44′, Łuczak 77′, Biskupski 87′ (Olimpia)

Olimpia Poznań: Kamil Lesiński – Sebastian Łuczak, Konrad Zandrowicz (57′ Sebastian Walkowiak), Tomasz Kwaśnik – Dariusz Andrzejak, Artur Bednarczyk (55′ Krystian Biskupski) – Filip Paszkiewicz, Mateusz Pikul, Dawid Szczepankiewicz – Krystian Antczka.