Olimpia Poznań zagra w niedzielę ligowy mecz z Maratończykiem Brzeźno. Będzie to jednak wyjątkowe spotkanie, ponieważ celem poznaniaków będzie zbiórka pieniędzy na leczenie 5-letniej Ani zmagającej się z guzem mózgu.

Czy może być coś gorszego dla rodzica, który słyszy od lekarza: „Państwa córka jest poważnie chora. To nowotwór. Guz mózgu. Konieczna jest pilna operacja, by uratować jej życie”.

W niedzielę w Zakrzewie odbędzie się festyn charytatywny na rzecz 5-letniej Ani. Uczestnicy zawodów zmierzą się na trasie pięciu kilometrów w Lesie Zakrzewskim. Głównym celem jest jednak zbiórka pieniędzy na leczenie dziewczynki – szczegółowe informacje TUTAJ.

– Nie możemy niestety uczestniczyć w festynie z racji naszego meczu ligowego w Brzeźnie. Postanowiliśmy jednak zagrać dla Ani i zaplanowaliśmy własną zbiórkę pieniędzy wśród zawodników, trenerów i kibiców. Zebrane środki w całości przekażemy rodzicom Ani – powiedział dyrektor sportowy Sebastian Walkowiak.

Zbieramy fundusze na intensywny turnus rehabilitacyjny w Londynie metodą CME MEDEK. Koszt takiego 2-tygodniowego wyjazdu wynosi około 10000 zł. Jest to metoda, która w przypadku Ani przynosi najlepsze efekty.

Osoby, które chciałyby wesprzeć leczenie Ani, a nie będą w niedzielę na meczu, proszone są o kontakt z przedstawicielami klubu – najlepiej drogą mailową (maciej.sadlowski@olimpiapoznan.com) lub poprzez wiadomość na facebooku.