Piłkarze Olimpii Poznań w spotkaniu 21. kolejki klasy A wygrali przed własną publicznością 5-4 z zespołem Pogoni Książ Wielkopolski.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla zawodników Pogoni Książ Wielkopolski. Goście wyprowadzili szybki kontratak, po którym pokonali Michała Haze w sytuacji sam na sam. Radość przyjezdnych nie trwała długo ponieważ kilka chwil później znakomitym strzałem z dystansu popisał się Dariusz Andrzejak, nie dając golkiperowi żadnych szans! W 14. minucie mieliśmy już 2-1 dla Olimpii Poznań. Tym razem Sebastian Walkowiak długim podaniem uruchomił Marcina Daniela, a ten strzałem z woleja wpakował futbolówkę do siatki.

To jednak nie koniec festiwalu strzeleckiego przy al. Armii Poznań. Znakomitym uderzeniem z… rzutu rożnego popisał się Maciej Maćkowiak, pokonując Hazego bezpośrednio z kornera. Pod koniec pierwszej połowy rywale sfaulowali w polu karnym Dariusza Andrzejaka, sędzia główny podyktował rzut karny, który na gola zamienił Sebastian Walkowiak. To jednak nie koniec, ponieważ w 43. mieliśmy już 3-3. Tym razem goście przeprowadzili składną akcję, do piłki dopadł Kamil Galusik i płaskim strzałem doprowadził do wyrównania.

W 69. minucie mieliśmy już 4-3 dla poznaniaków. Tym razem w szesnastce został sfaulowany Marcin Daniel, a po chwili pewnym egzekutorem jedenastki okazał się wprowadzony Sławomir Urbaniak. Kibice zgromadzeni na trybunach nie mogli narzekać na brak bramek. Po upływie kilku chwil znów był remis. Tym razem Maciej Maćkowiak strzelił precyzyjnie z rzutu wolnego, wykorzystał w lukę w murze, pokonując zaskoczonego Michała Haze. Ostatnie słowo należało jednak do zawodników Olimpii Poznań. W 85. minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Sławomir Urbaniak, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki, zapewniając gospodarzom komplet punktów.

OLIMPIA POZNAŃ 5-4 (3-3) POGOŃ KSIĄŻ WLKP.