W ubiegły weekend mieliśmy okazję wspólnie emocjonować się meczami 16. kolejki poznańskiej klasy A. Zmiana na pozycji lidera, gdzie od soboty znajdują się zawodnicy Olimpii Poznań.

Olimpia dowodzona przez trenera Dariusza Gajowieckiego i blisko 4 tysiące menadżerów wykorzystała atut własnego boiska pokonując 6-1 zespół Juranda Koziegłowy. Poznaniacy wykorzystali potknięcie Czarnych Czerniejewo, którzy dość nieoczekiwanie przegrali u siebie 3-4 z Piastem Łubowo.

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Polonii II Środa Wielkopolska. Trzecia drużyna w tabeli tym razem ograła na wyjeździe 5-1 ekipę Clescevii Kleszczewo. Remisem zakończyło się starcie w Luboniu, gdzie miejscowa Stella podzieliła się punktami z Pogonią Książ Wielkopolski. Komplet oczek zgarnęli piłkarze Phytopharm Klęka, którzy tym razem poradzili sobie z ósmym Pelikanem Niechanowo.

Wciąż w walce o utrzymanie liczą się piłkarze Kłosa II Zaniemyśl. Tym razem na ich drodze stanęli zawodnicy Maratończyka Brzeźno. Na koniec warto wspomnieć jeszcze o meczu w Kłecku. Lechita zremisował 2-2 z Liderem Swarzędz.

Wyniki meczów 16. kolejki

Olimpia Poznań 6-1 Jurand Koziegłowy
Clescevia Kleszczewo 1-5 Polonia II Środa Wlkp.
Stella Luboń 1-1 Pogoń Książ Wlkp.
Czarni Czerniejewo 3-4 Piast Łubowo
Phytopharm Klęka 2-0 Pelikan Niechanowo
Kłos II Zaniemyśl 1-0 Maratończyk Brzeźno
Lechita Kłecko 2-2 Lider Swarzędz

Pobierz aplikację Real Soccer Manager