Olimpia Poznań z kolejnym kompletem punktów! Zespół seniorów wygrał przed własną publicznością 6-1 z zespołem Juranda Koziegłowy i awansował na pozycję lidera klasy A.

Piłkarze Olimpii Poznań objęli prowadzenie w 24. minucie, kiedy do piłki na lewej stronie boiska dopadł Dawid Szczepankiewicz. Pomocnik zdecydował się na ostre dośrodkowanie w pole karne, czym zaskoczył bramkarza – piłka przeleciała nad nim i zatrzepotała w siatce. Chwilę później mieliśmy już 2-0 dla gospodarzy. Tym razem Tomasz Budziałowski podaniem z głębi pola uruchomił Krystiana Antczaka, a temu nie pozostało nic innego jak pokonanie bezradnego golkipera.

Podopieczni trenera Dariusza Gajowieckiego w 51. minucie zdobyli trzecią bramkę. Tym razem znakomicie zachował się Konrad Zandrowicz, który wymanewrował obrońców Juranda Koziegłowy, a następnie strzałem od słupka wpisał się na listę strzelców. Kilka minut później Olimpia prowadziła już 4-0. Tym razem dwójkową akcję na boku przeprowadzili Daniel z Andrzejakiem, ten ostatni zagrał w pole karne, gdzie znakomicie odnalazł się Sławomir Urbaniak.

Jurand Koziegłowy odpowiedział honorowym trafieniem w 75. minucie meczu, całą sytuację próbował uratować jeszcze interweniujący Michał Haze, ale nie miał najmniejszych szans z obronieniem dobitki rywala. Dwie minuty później z dobrej strony pokazał się Sławomir Urbaniak. Napastnik wywalczył piłkę przed polem karnym, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, nie dając mu najmniejszych szans. Wynik spotkania ustalił Sebastian Łuczak, który w 86. minucie wykorzystał zgranie głową Urbaniaka i podanie Dariusza Andrzejaka.

OLIMPIA POZNAŃ 6-1 (2-0) JURAND KOZIEGŁOWY