Olimpia Poznań na swojej drodze do awansu napotka w weekend kolejnego przeciwnika. Tym razem wicelider tabeli ugości na swoim terenie zespół Juranda Koziegłowy. Mecz odbędzie się w sobotę 14 kwietnia o godzinie 16:00.

Piłkarze Olimpii Poznań przystąpią do spotkania podbudowani dwoma zwycięstwami. Podopieczni trenera Dariusza Gajowieckiego na inaugurację rundy wiosennej ograli 4-0 zespół Lechity Kłecko, a w ostatni weekend w identycznym stosunku pokonali rezerwy Kłosa Zaniemyśl. Teraz na drodze poznaniaków stanie Jurand Koziegłowy, a menadżerowie będą musieli poradzić sobie bez kilku graczy.

Za żółte kartki pauzuje Mateusz Pikul, a do grona nieobecnych trzeba doliczyć Gawła Perza, który naderwał więzadła w kolanie i do końca sezonu nie będzie w stanie grać. Pod znakiem zapytania stoi również występ Artura Bednarczyka, który podkręcił staw skokowy, natomiast Kamil Lesiński zmaga się z bólem kolana.

Olimpia Poznań nie będzie miała w sobotę łatwego zadania. Na przeciwko wicelidera stanie Jurand Koziegłowy, który plasuje się na dziewiątej pozycji w tabeli. Zespół pod wodzą trenera Piotra Jabłeckiego zgromadził 17 punktów w 15 meczach, na co złożyły się 3 zwycięstwa, aż 8 remisów i 4 porażki. Podziałem punktów zakończyła się jesienna potyczka obu zespołów. Gola dla Juranda strzelił wówczas Marcin Sienkowski, a wyrównał Marcin Daniel.

Na uwagę zasługują ostatnie dwa spotkania Juranda Koziegłowy, który po przerwie zimowej wygrał wysoko 5-1 z Piastem Łubowo, a w ostatniej kolejce ograł na wyjeździe 2-1 faworyzowaną drużynę Pelikana Niechanowo. To pokazuje, że możemy w sobotę spodziewać się arcyciekawego widowiska. Wszystkich zapraszamy na boisko przy al. Armii Poznań o godzinie 16:00 w sobotę 14 kwietnia.

Pobierz aplikację Real Soccer Manager