Drużyna Olimpii Poznań złożona z chłopców z roczników 2006 i 2007 zainaugurowała zmagania w Marathon Liga Mistrzów Koziołka. Podopieczni trenera Artura Bednarczyka w pierwszej kolejce zanotowali zwycięstwo i porażkę, zajmując pierwsze miejsce w tabeli.

Młodzi poznaniacy w swoim pierwszym spotkaniu zremisowali 1-1 z rówieśnikami reprezentującymi barwy Koziołka Poznań. Olimpia zainkasowała komplet punktów w kolejnym starciu, pokonując UKS Śrem pewnie 4-0. Taki bilans spowodował, że nasza drużyna zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli Marathon Ligi Mistrzów.

­– Było widać, że chłopacy zaczynają dojrzewać na boisku i jednocześnie czerpią radość z tego co robią. Cieszy mnie fakt, że zaczynamy grać to, nad czym pracujemy na treningach. Wyprowadzanie piłki od bramkarza, szybkie akcje i prostopadłe piłki. Na tym etapie nie patrzę jednak na wynik. Zagraliśmy fajnie i musimy pracować dalej. Przed nami jeszcze wiele elementów do poprawy. Zwracam szczególną uwagę na takie rzeczy jak dokładność podań, wyjście na pozycje, czy to jak chłopacy pochylają się przy uderzeniu na bramkę. Mam nadzieję, że w perspektywie kilku lat, część chłopaków będzie debiutować w seniorskiej Olimpii – powiedział trener grupy Artur Bednarczyk.

Olimpia Poznań z rocznika 2006 i 2007 rozegra w sobotę kolejne spotkania w Marathon Lidze Mistrzów. O godzinie 08:40 przeciwnikiem zespołu będzie GKS Tarnovia, a godzinę później UKS Lusowo. Zapraszamy wszystkich fanów na boisko MOS przy ul. Gdańskiej w Poznaniu.

Co ważne pojawić się już pierwszy sponsor dla Akademii. To firma Fit Mix, która ufundowała nam pyszne i zdrowe soki po meczach. Na horyzoncie są już kolejni sponsorzy, którzy chcą czynnie włączyć się w rozwój naszego projektu – dodał trener Bednarczyk.

Zapisz dziecko do naszej akademii!

Tymczasem przypominamy o trwającym naborze do Akademii Piłkarskiej Olimpii Poznań – szczególnie z roczników 2006, 2007, 2008. Szczegółowe informacje znajdziecie klikając TUTAJ.