Olimpia Poznań z drugim zwycięstwem w zimowym okresie przygotowawczym. Tym razem podopieczni trenera Dariusza Gajowieckiego wygrali pewnie 9-1 z Meblorzem Swarzędz.

Poznaniacy od początku dyktowali warunki gry, jednak to Meblorz dość nieoczekiwanie wyszedł na prowadzenie. W 24. minucie precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Tomasz Filusz, pokonując interweniującego Mateusza Błaszczyka. Olimpia starała się doprowadzić do wyrównania, ale worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej części starcia.

W 51. minucie Sławomir Urbaniak znakomitym podaniem uruchomił Artura Bednarczyka, a ten z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Bartoszem Nowackim. Chwilę później doświadczony napastnik wcielił się w rolę egzekutora, tym razem wykorzystując oskrzydlającą akcję Marcina Daniela. W 61. minucie mieliśmy już 3-1 dla Olimpii Poznań. Tym razem piłkę przed polem karnym otrzymał Bednarczyk, zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, nie dając najmniejszych szans bramkarzowi Meblorza.

To jednak nie koniec festiwalu strzeleckiego. W polu karnym sfaulowany został Sławomir Urbaniak, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Dariusz Andrzejak. Tego dnia z dwóch trafień mógł cieszyć się również Marcin Daniel. Skrzydłowy najpierw skutecznie dobił strzał Dawida Szczepankiewicza, a po chwili efektownym strzałem nożycami, nie dał szans Nowackiemu. W 82. minucie dał o sobie znać Dariusz Andrzejak, popisując się mocnym strzałem z dystansu. Kilka chwil później ten sam zawodnik skompletował klasycznego hat-tricka, wykorzystując dobre podanie Marcina Daniela. Dzieła zniszczenia dokonał Sławomir Urbaniak, a po jego trafieniu arbiter zakończył spotkanie.

Meblorz Swarzędz 1-9 Olimpia Poznań