Olimpia Poznań w pierwszym meczu towarzyskim wygrała na swoim terenie 2-1 z zespołem Avii Kamionki. Zwycięskie bramki dla poznaniaków zdobywali Krystian Antczak i Gaweł Perz.

Skład wybrali beta testerzy Real Soccer Manager

Warto dodać, że to pierwszy mecz, w którym o składzie i ustawieniu nie decydował sztab szkoleniowy. Kilkudziesięcioosobowa grupa beta testerów do środy wybierała ustawienie (4-2-3-1), a przez następne dwa dni dobierała zawodników na poszczególne pozycje.

Gaweł Perz – asysta i gol

Niedzielny sparing rozpoczął się znakomicie dla zawodników Olimpii Poznań. Już w 9. minucie piłkę w środku pola odzyskał Mateusz Pikul, zagrał na skrzydło do uciekającego Gawła Perza, ten natychmiast podał do niepilnowanego Krystiana Antczaka, a temu nie pozostało nic innego jak pokonać interweniującego Diego.

Dwadzieścia minut po przerwie mieliśmy już 2-0 dla Olimpii. Tym razem znakomitym podaniem z głębi pola popisał się Artur Bednarczyk, Gaweł Perz urwał się obrońcom, minął golkipera, a następnie wpakował piłkę do pustej bramki. Pod koniec spotkania gościom udało się strzelić honorowego gola, a jego autorem został Piotr Kujawa, który wykorzystał ogromne zamieszanie w polu karnym poznaniaków.

Olimpia Poznań 2-1 (1-0) Avia Kamionki

Bramki: Antczak 9′, Perz 65′ (Olimpia) – Kujawa 87′ (Avia)

Olimpia Poznań: Michał Haze – Filip Paszkiewicz (46′ Tomasz Budziałowski), Daniel Magdziński (70′ Łukasz Owczarczak), Łukasz Owczarczak (46′ Artur Bednarczyk), Tomasz Kwaśnik – Sebastian Walkowiak, Konrad Zandrowicz – Gaweł Perz, Mateusz Pikul (46′ Sławomir Urbaniak), Dawid Szczepankiewicz – Krystian Antczak (70′ Mateusz Pikul)